Seznam věcí potřebných na tábor

 

Níže naleznete seznam věcí potřebných na tábor. Všechny tyto položky doporučujeme na základě našich praktických zkušeností. Samozřejmě záleží na Vašem uvážení, co vše dětem nabalíte sebou. Doporučujeme upravit počet a seznam věcí, dle délky tábora, předpovědi počasí a individuálních potřeb Vašeho dítěte. Věci také můžete Vašemu dítěti podepsat.
Prosíme, abyste nedávali dětem více, než jeden velký kufr a jeden příruční batoh do autobusu. Štítek kufru prosím opatřete jménem Vašeho dítěte. Menším dětem můžete také přibalit seznam věcí, podle kterého budou balit věci na konci tábora, před odjezdem, aby na nic nezapomněly.

 

Oblečení

Spodní prádlo, obyčejné ponožky, hrubší teplejší ponožky, teplý svetr nebo mikina, tričko s krátkým rukávem, tričko s dlouhým rukávem, nátělník, pyžamo, bundu (nejlépe nepromokavou), tepláky, kraťasy nebo sukýnky, plavky, letní čepici (kšiltovku) pláštěnka.

 

Obuv

Sandále, sportovní obuv, holínky, obuv na přezutí.

 

Hygienické potřeby

Ručník, osuška, kartáček na zuby a pasta, kelímek na čištění zubů, mýdlo, šampon, hřeben, opalovací krém, repelent, taška na špinavé prádlo (igelitový pytel), kapesníky (nejlépe papírové),  dospívající dívky hygienické potřeby, další věci podle individuálních potřeb.

Ostatní potřeby

Pohodlný baťůžek na výlety, baterka i s náhradními bateriemi, plastová lahev na pití (minimálně 0,5 litru), sluneční brýle, jelení lůj, kapesné dle Vašeho uvážení, pomůcky zpříjemňující pobyt a krácení volného času (deskové hry, karty, knížka apod.), pro menší děti oblíbenou hračku (plyšák apod.), propiska, dopisní papír, dopisní obálky, poštovní známky, poznámkový blok, pro menší děti předepsané adresy,(Pohledy, obálky, dopisní papíry i poštovní známky si mohou děti zakoupit také na táboře).

 

Léky

Pokud vaše dítě užívá pravidelně léky, je nutné o užívání informovat vedoucího, či zdravotníka tábora s kompletními informacemi a upozorněními o léku a stavu dítěte. Soupis léků a dávkování musí být uvedeny v příslušném  dokumentu ,,Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte“, jehož součástí je seznam užívaných léků. Tyto léky předejte prosím vedoucímu tábora, či zdravotníkovi v den odjezdu Vašeho dítěte na tábor na odjezdovém místě, při předání dítěte. Léky dejte dítěti do uzavíratelného sáčku. Sáček s léky čitelně podepište jménem vašeho dítěte.

 

Dokumenty

Při odjezdu na tábor je nutné odevzdat tyto 3 dokumenty.

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte.
Prohlášení zákonného zástupce o bezinfekčnosti dítěte.
Kartička zdravotní pojišťovny (stačí jen kopie).

Všechny tyto dokumenty si můžete stáhnout na našich webových stránkách zde.

 

Co raději nechat doma

Zvažte prosím, zda dát Vašemu dítěti na tábor cenné věci. Nedoporučujeme, aby děti na táboře měli mobilní telefon, elektroniku, různé cennosti, drahé oblečení apod. Občas se stane, že děti tyto věci ztratí a dokáže jim to pokazit dojem a radost z celého tábora. Rozhodnete-li se dítěti tyto věci přibalit, nezodpovídáme za případné poškození nebo ztrátu.

 

Přihláška na tábor